Zdravotní péče

Alergologie & imunologie

Alergologie & imunologie

Alergolog je doktor specialista se zaměřením na alergie a poruchy imunitního systému, jako jsou například astma, senná rýma a další alergie.

Pacienti trpící na alergie nejčastěji zažívají symptomy jako je časté kýchání, ucpané nosní dutiny a další problémy s dýcháním. Dalšími projevy alergií jsou, mimo jiné, chronické rýmy, kožní vyrážky, infekce nebo astmatická bronchitida. Alergie je nemoc, při které je imunitní systém našeho těla drážděn specifickými alergeny, na které tělo reaguje výše popsanými symptomy. Mezi alergeny typicky patří různé pyly, srst zvířat, ale i různá jídla nebo povrchy.

Pokud máte podezření, že trpíte alergií, měli byste neprodleně kontaktovat Vašeho praktického lékaře, který vás k alergologovi odkáže. Vyšetření u alergologa zahrnuje vyšetření na konkrétní alergie a alergeny, které je následované předepsáním léků a imunoterapie. Alergolog pacienty také vzdělává v oblasti prevence.

Alergolog je často v kontaktu s dalšími specializovanými doktory, jako například lékař ORL nebo dermatolog, a společně koordinují léčebný postup pacienta.

Alergologové na klinice UNICARE poskytují pacientům individuální a důkladnou lékařskou péči, v jejímž rámci nabízíme:

  • Diagnózu a léčbu alergií a poruch imunity
  • Preventivní lékařskou péči

Objednat se k lékaři